• 11839 marta o'qildi
1. Ariza beruvchi ruxsatnoma olish uchun DXMga o‘zi kelib murojaat qiladi yoki davlat xizmatini elektron tarzda olish uchun YaIDXPda ro‘yxatdan o‘tadi.
2. Ariza beruvchi so‘rovnomani to‘ldiradi va davlat xizmatini ko‘rsatish uchun yig‘imni to‘laydi. DXM yoki YaIDXP to‘ldirilgan so‘rovnomani ekologiya qo‘mitasiga yuboradi.
3. Ekologiya qo‘mitasi elektron tarzda yovvoyi hayvonlarni tutish uchun ruxsatnoma olishga taqdim etilgan xujjatlarni 15 ish kun mobaynida ko‘rib chiqadi.
4. Ekologiya qo‘mitasi tomonidan ijobiy hulosa berilganda, (O‘zbekiston Respublikasining 08.07.2020-yildagi O‘RQ-627-sonli qonuning 1-ilovasiga asosan) yovvoyi hayvonlarni tutish uchun to‘lovlar bo‘yicha hisob taqdim etadi.
5. Arizachi tomonidan hisob asosida to‘lov amalga oshirilgandan (to‘lov tushgandan) so‘ng Ekologiya qo‘mitasi ruxsatnoma rasmiylashtirilgan kuni uni o‘zining ERI bilan tasdiqlaydi va DXMga (o‘zi kelgan holda murojaat qilinganda) yoki arizachiga (elektron tarzda murojaat qilinganda) YaIDXP orqali elektron tarzda yuboradi.
Tashkilot: O‘zbekiston Respublikasi Ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish davlat qo‘mitasi
Bog‘lanish: +998 (71) 207-07-70 (1026)
Xizmatdan foydalanuvchilar: Jismoniy va yuridik shaxslar
Xizmatni ko‘rsatish uchun kerak bo‘ladigan hujjatlar: Talab etilmaydi
Xizmatni ko‘rsatish muddati: 15 ish kuni mobaynida
Xizmat narxi:
Jismoniy shaxslar uchun BHMning 0,1 nisbatan koeffitsient miqdorida;
Bundan tashqari O‘zbekiston Respublikasining 08.07.2020-yildagi O‘RQ-627-sonli qonuning 1-ilovasiga asosan yovvoyi hayvonlarni tutish uchun to‘lovlarni amalga oshirish zarur.

• 11735 количество просмотров
1. Заявитель лично обращается в ЦГУ за разрешением или регистрируется на Едином интерактивном портале государственных услуг для получения государственных услуг в электронном виде.
2. Заявитель заполняет анкету и оплачивает сбор за оказание государственной услуги. ЦГУ или ЕПИГУ направляет заполненную заявку в экологический комитет.
3. Экологический комитет в течение 15 рабочих дней рассматривает документы, представленные для получения разрешения на добывание диких животных.
4. При достижении Комитетом по экологии положительного результата (в соответствии с приложением 1 к Закону РУз от 08.07.2020 № ЗРУ-627.) выставляет счет на оплату за добывание диких животных.
5. После того, как заявитель произведет оплату на основании счета (поступления платежа) Экологический комитет в день выдачи разрешения подтверждает его своей электронной цифровой подписью и  отправляет в ЦГУ (лично) или заявителю через ЕПИГУ (в электронном виде)
Организация: Государственный комитет Республики Узбекистан по экологии и охране окружающей среды
Контакты: +998 (71) 207-07-70 (1026)
Сроки оказания услуги: В течении 15 рабочего дня
В размере 0,1 коэффициента от БРВ для физических лиц;
Кроме этого, в соответствии с Приложением 1 к Закону РУз № ЗРУ-627 от 08.07.2020 г., необходимо производить платежи за отлов диких животных.