• 35561 marta o'qildi
Uy-joy-kommunal xizmatlar haqini to‘lash bo‘yicha kompensatsiya pul to‘lovlarining summasi jismoniy shaxslarning jami daromadiga qo‘shiladi hamda pensiya va nafaqalar to‘lanadigan tartib va muddatlarda to‘lanadi.
a) 1941 — 1945-yillardagi urush nogironlari va qatnashchilariga tenglashtirilgan shaxslar. Urush nogironlari va qatnashchilariga tenglashtirilgan shaxslar doirasi O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2011-yil 8-sentabrdagi 252-son qarori bilan tasdiqlangan Davlat pensiyalarini tayinlash va to‘lash tartibi to‘g‘risidagi nizomning 1 va 2-son ilovalarida belgilangan;

• 35567 количество просмотров
Суммы компенсационных денежных выплат по оплате жилищно-коммунальных услуг включаются в совокупный доход физических лиц и выплачиваются в порядке и в сроки выплаты пенсии и пособия.
а) лица, приравненные к инвалидам и участникам войны 1941 — 1945 годов. Круг лиц, приравненных к инвалидам и участникам войны, определен приложениями № 1 и 2 к Положению о порядке назначения и выплаты государственных пенсий, утвержденному постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан от 8 сентября 2011 года № 252.