• 10731 marta o'qildi
Fuqaroligi bo‘lmagan shaxsning biometrik harakatlanish hujjati – O‘zbekiston Respublikasida doimiy yashovchi fuqaroligi bo‘lmagan shaxsning xorijda shaxsini tasdiqlovchi, harakatlanish hujjati egasining shaxsiy biografik ma’lumotlari va biometrik parametrlari kiritilgan elektron tashuvchi qurilma (chip)ga ega bo‘lgan hujjat.
Vakolatli organlar:
• Ichki ishlar organlarining migratsiya va fuqarolikni rasmiylashtirish bo‘limlari;
• O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi Konsullik huquqiy departamenti;
• O‘zbekiston Respublikasining chet eldagi konsullik muassasalari.
• belgilangan shakldagi ariza;
• ilgari berilgan harakatlanish hujjati;
• fuqaroligi bo‘lmagan shaxsning O‘zbekiston Respublikasida istiqomat qilishi uchun berilgan guvohnomasi yoki ID-kartasi;
• tug‘ilganlik haqida guvohnoma (16 yoshga to‘lmagan shaxslar uchun);
• ota-onalar, vasiylar (homiylar)ning fuqaroligi bo‘lmagan shaxsga (voyaga etmaganlar uchun) xorijga chiqishi uchun notarial tasdiqlangan roziligi;
• fuqaroligi bo‘lmagan shaxsga (voyaga etmaganlar uchun) hamrohlik qiluvchi shaxsning notarial tasdiqlangan majburiyati;

• 10734 количество просмотров
Проездной документ лица без гражданства – документ, подтверждающий зарубежом личность лица без гражданства, постоянно проживающего в Республике Узбекистан, имеющий электронный носитель (чип) в котором содержатся биографические данные и биометрические параметры владельца проездного документа.
• выданный ранее проездной документ;
• свидетельство о рождении (для лиц младше 16 лет);
• нотариально удостоверенное согласие родителей, опекунов (попечителей) на выезд лица без гражданства (для несовершеннолетних) за границу;
• вид на жительство или ID-карта лица без гражданства, выданное в Республике Узбекистан;
• 2 фотографии размером 35х45 мм;
• нотариально заверенное обязательство лица, сопровождающего лицо без гражданства (для несовершеннолетних);