• 1708 marta o'qildi
Prezident Farmoni (PF–5-son, 19.01.2026-y.) bilan O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining ayrim hujjatlariga o‘zgartirish va qo‘shimchalar kiritildi.
Prezidentning 2021-yil 20 oktyabrdagi “Raqobatbardosh mahsulotlar ishlab chiqarishni yanada kengaytirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PQ–5262-son qaroriga kiritilgan o‘zgartirishga ko‘ra:
► ayrim turdagi xom ashyo va yarim tayyor mahsulotlar uchun import bojxona boji 2027-yil 1 yanvarga qadar “nolь” stavkada qo‘llanilishi belgilandi.
Ilgari mazkur xom ashyo va yarim tayyor mahsulotlar uchun import bojxona boji 2024-yil 1 yanvarga qadar “nolь” stavkada qo‘llanilishi belgilangan edi.

• 1709 количество просмотров
Указом Президента (№ УП–5 от 19.01.2026) внесены изменения и дополнения в отдельные документы Президента Республики Узбекистан.
Согласно изменениям, внесённым в постановление Президента от 20 октября 2021 года № ПҚ–5262 «О мерах по дальнейшему расширению производства конкурентоспособной продукции»:
► для отдельных видов сырья и полуфабрикатов установлено применение «нулевой» ставки импортной таможенной пошлины до 1 января 2027 года.
Ранее для указанных видов сырья и полуфабрикатов «нулевая» ставка импортной таможенной пошлины действовала до 1 января 2024 года.