O‘zbekiston Respublikasi tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov Jazoirning O‘zbekistondagi yangi elchisi Jamila Ashurning ishonch yorliqlari nusxalarini qabul qildi.
O‘zbekiston Respublikasi tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov Jazoir Xalq Demokratik Respublikasining O‘zbekistondagi favqulodda va muxtor elchisi etib tayinlangan Jamila Ashurning ishonch yorliqlari nusxalarini qabul qildi.
Uchrashuv chog‘ida tomonlar joriy yil iyunь oyida O‘zbekiston delegatsiyasining Jazoirga amalga oshirgan rasmiy tashrifi yakunlari bo‘yicha erishilgan kelishuvlarning ijrosi muhokama qilindi.
Shuningdek, savdo-iqtisodiy, investitsiya, ta’lim, madaniyat va boshqa istiqbolli sohalardagi hamkorlikni yanada faollashtirishga tayyor ekanlik tasdiqlandi.
Eslatib o‘tamiz, Jazoirning O‘zbekistondagi avvalgi elchisi Muhammad Irki joriy yil may oyida mamlakatimizdagi diplomatik faoliyatini yakunlagan edi. U 2024-yil yanvarь oyidan buyon Jazoir diplomatik vakolatxonasiga rahbarlik qilib kelgan.

• 119 количество просмотров
Министр иностранных дел Узбекистана принял копии верительных грамот у вновь назначенного Чрезвычайного и Полномочного Посла Алжира в Узбекистане Джамили Ашур.
В ходе встречи стороны обсудили ход выполнения договорённостей, достигнутых по итогам официального визита делегации Узбекистана в Алжир в июне этого года.
Также была подтверждена готовность к дальнейшей активизации сотрудничества в торгово-экономической, инвестиционной, образовательной, культурной и других перспективных сферах.
Напомним, предыдущий посол Алжира Мохамед Ирки завершил свою дипломатическую миссию в Узбекистане в мае этого года. Он возглавлял диппредставительство с января 2024 года.