• 105847 марта ўқилди
Тадбиркорлик фаолияти соҳасида айрим ҳаракатларни бажариш ёки муайян фаолиятни амалга ошириш учун рухсат этиш хусусиятига эга ҳужжат олиш талаб этилади. Рухсат этиш хусусиятига эга ҳужжатларга рухсатнома, келишув, хулоса ва бошқа ҳужжатлар киради.
Тадбиркорлик фаолияти соҳасидаги рухсат этиш хусусиятига эга ҳужжатлар рўйхати билан танишиш учун ҳаволага ўтинг.
Фаолият турига қараб рухсат этиш хусусиятига эга ҳужжат олиш учун ҳужжатлар Ягона интерактив давлат хизматлари портали орқали қабул қилинади.
Муҳим! Тадбиркорлик фаолияти билан рухсат берувчи ҳужжатларсиз шуғулланганлик учун маъмурий жавобгарлик мавжуд.

• 105507 количество просмотров
Для совершения определенных действий или осуществление определенных видов деятельности в сфере предпринимательства требуется получить необходимое разрешение . Разрешительные документы включают в себя разрешения, соглашения, заключения и другие документы.
Чтобы ознакомиться со списком документов, имеющих разрешительный признак в сфере предпринимательской деятельности перейдите по ссылке.
Для получения разрешения, в зависимости от вида деятельности, документы принимаются через Единый интерактивный портал государственных услуг.
Важно! За осуществление деятельности без разрешения предусматривается административная ответственность.