• 21714 марта ўқилди
Республика махсус комиссиясининг навбатдаги йиғилишида мамлакатимизда карантин талабларини қисқартириш орқали аҳолига маданий ва маънавий ҳордиқ чиқариш ҳамда дам олишларини мазмунли ўтказиш учун қулай шарт-шароитлар яратиш масаласи атрофлича муҳокама қилинди.
Хусусан, тегишли мутасадди ташкилотларнинг таклифларини инобатга олган ҳолда, тўй ва оилавий маросимларни ўтказиш бўйича илгари белгиланган чекловлар юмшатилиб, шу йилнинг 2021 йил  20 сентябридан тўйхоналарда оилавий тантана, тўй, маърака ва маросимларни ўтказиш 100 кишидан кўп бўлмаган ҳамда санитария ва гигиена талабларига қатьий риоя этган ҳолда ўтказилишига рухсат берилди.

• 21100 количество просмотров
На очередном заседании Республиканской специальной комиссии подробно обсуждался вопрос создания благоприятных условий для культурно-духовного и содержательного отдыха населения за счет снижения карантинных требований в нашей стране.
В частности, с учетом предложений соответствующих органов ослаблены ранее установленные ограничения на проведение свадеб и семейных обрядов. С 20 сентября 2021 годана свадьбах, венчании, торжествах и обрядов не должно превышать 100 человек со строгим соблюдением санитарно-гигиенические требования.