• 10837 марта ўқилди
1. Ариза берувчи рухсатнома олиш учун ДХМга ўзи келиб мурожаат қилади ёки давлат хизматини электрон тарзда олиш учун ЯИДХПда рўйхатдан ўтади.
2. Ариза берувчи сўровномани тўлдиради ва давлат хизматини кўрсатиш учун йиғимни тўлайди. ДХМ ёки ЯИДХП тўлдирилган сўровномани туман (шаҳар) ҳокимлигига ва Давлат экология қўмитасига юборади.
3. Давлат экология қўмитаси 5 иш кун мобайнида дарахтлар ва буталарнинг ҳолатини, шунингдек, уларнинг кесилиши бўйича мувофиқлигини ўрганади. Ҳамда туман (шаҳар) ҳокимлигига, шунингдек, ДХМга (ўзи келиб мурожаат этган тақдирда) ёки ариза берувчига (электрон тарзда мурожаат этган тақдирда) ЯИДХП орқали рухсатнома бериш учун тўлов миқдорларини кўрсатган ҳолда хулосани юборади.
4. Ариза берувчи 4 иш куни мобайнида ижобий хулоса олингандан сўнг хулосада кўрсатилган миқдорда рухсатномани бериш учун тўловни амалга ошириши зарур.
5. Туман (шаҳар) хокимликлари 1 иш куни мобайнида Давлат экология қўмитаси органининг ижобий хулосаси мавжуд бўлганда рухсатномани бериш учун тўлов тўланганидан сўнг рухсатномани расмийлаштириб, ўзининг ЭРИ билан тасдиқлайди. Рухсатномани ДХМга (ўзи келиб мурожаат этган тақдирда) ёки ариза берувчига (электрон тарзда мурожаат этган тақдирда) ЯИДХП орқали юборади.

• 10736 количество просмотров
1. Заявитель лично обращается в ЦГУ за разрешением или регистрируется на Едином интерактивном портале государственных услуг для получения государственной услуги в электронном виде.
2. Заявитель заполняет анкету и оплачивает сбор за оказание государственной услуги. ЦГУ или ЕПИГУ направляет заполненную заявку в районный (городской) хокимият и Госкомэкологию.
3. Государственный экологический комитет в течение 5 рабочих дней изучает состояния деревьев и кустарников, а также на соответствие их вырубки. Также отправляет в хокимият района (города), а также в ЦГУ (при обращении в явочном порядке) или заявителю (при обращении в электронном виде) через ЕПИГУ заключение с указанием размера платежа за выдачу разрешения.
4. Заявитель в течение 4 рабочих дней после поступления положительного заключения осуществляет оплату за выдачу разрешения в размерах, указанных в заключении.
5. Хокимият района (города) в течение 1 рабочего дня при наличии положительного заключения органа Госкомэкологии выдает разрешение после оплаты. Разрешение подтверждают своей электронной цифровой подписью. После этого отправляет разрешение в ЦГУ (при обращении в явочном порядке) или заявителю (при обращении в электронном виде) через ЕПИГУ.
Организация: Государственный комитет Республики Узбекистан по экологии и охране окружающей среды
• телефон: +998 (71) 207-07-70 (внунренный номер: 1026#, 7001#)
• e-mail: info@uznature.uz
Сроки оказания услуги: В течении 6 рабочего дня
Стоимость услуги: 27% от БРВ (при обращении в явочном порядке через Центры государственных услуг 30% от БРВ).