Фуқароларнинг ҳуқуқий саводхонлигини оширишга ҳисса қўшишни истайсизми?
• Юристлар ва адвокатларнинг кўнгилли равишда бепул аҳолига хизмат кўрсатиши (pro bono) уларга бир қатор афзалликларни беради.
• Advice.uz порталимизда кўнгилли ҳуқуқшунослар рўйхатига киритиласиз.
• Advice.uz порталга Сизнинг фаолият йўналишингизга оид келиб тушган ҳуқуқий саволларга биргаликда ечим топамиз.
• Мурожаат этган фуқароларга ушбу йўналиш бўйича етакчи ҳуқуқшунос — лойиҳа иштирокчиси сифатида Сиз томонидан ҳуқуқий маслаҳатлар берилганини билдириб, Сизни оммага таништириб борамиз.
• Кўнгилли ишлар юристнинг жамоатчилик олдидаги обрўсини оширади ва унинг фирмасининг имиджини яхшилайди.
• Кўнгилли ишлар юристларга ўзларининг асосий йўналишидан ташқари бўлган ҳуқуқ соҳаларида тажриба орттиришга имкон беради.
• Pro bono лойиҳаларида иштирок этиш юристларнинг тадқиқот, ёзма ва оғзаки мулоқот каби муҳим кўникмаларини ривожлантиришга ёрдам беради.
• Муаммоларни ҳал қилиш қобилиятини ошириш.
• Кўнгилли ишлар юристларга жамиятнинг энг заиф қатламларининг муаммоларини тушунишга ва уларга ёрдам бериш орқали ижтимоий масъулият ҳиссини кучайтиришга ёрдам беради.
• Pro bono лойиҳаларида иштирок этиш бошқа юристлар, суд ходимлари ва жамоат ташкилотларининг вакиллари билан алоқа ўрнатиш учун ажойиб имкониятдир.
• Кўнгилли ишлар юристларга ўз билим ва кўникмаларини жамиятга фойда келтириш учун ишлатишга имкон беради.
• Юристлар ва адвокатларнинг кўнгилли равишда бепул аҳолига хизмат кўрсатиши уларга шахсий ва касбий ривожланиш, касбий имкониятлар ва қониқиш ҳисси каби кўплаб афзалликларни беради. Бундан ташқари, pro bono фаолияти жамиятнинг энг заиф қатламларига ёрдам бериш ва адолатни таъминлашга хизмат қилади.

• 4925 количество просмотров
Хотите внести вклад в повышение правовой грамотности граждан? Тогда присоединяйтесь к ННО «Мадад» в качестве волонтёра!
Вас ждут следующие возможности:
• Добровольное и бесплатное обслуживание населения юристами и адвокатами (pro bono) приносит им целый ряд преимуществ.
• Вы будете включены в список волонтёров-юристов на нашем портале Advice.uz.
• На портале Advice.uz мы вместе будем находить решения для правовых вопросов, поступающих по вашему направлению деятельности.
• Мы будем представлять вас общественности как ведущего юриста — участника проекта, предоставляющего консультации гражданам по соответствующим вопросам.
• Волонтёрская деятельность повышает авторитет юриста в обществе и улучшает имидж его фирмы.
• Волонтёрство даёт юристам возможность получить опыт в правовых сферах, выходящих за рамки их основной специализации.
• Участие в проектах pro bono помогает развивать важные навыки — исследовательские, письменные и устные коммуникации.
• Улучшение способности решать проблемы.
• Волонтёрская работа помогает юристам понять проблемы наиболее уязвимых слоёв общества и укрепить чувство социальной ответственности через помощь им.
• Участие в проектах pro bono — отличная возможность наладить контакты с другими юристами, судебными работниками и представителями общественных организаций.
• Волонтёрство позволяет юристам использовать свои знания и навыки на благо общества.
• Добровольное и бесплатное обслуживание населения юристами и адвокатами даёт им множество преимуществ: личное и профессиональное развитие, новые карьерные возможности и чувство удовлетворения. Кроме того, деятельность pro bono служит делу помощи наиболее уязвимым слоям общества и обеспечению справедливости.